Tehnikamaja ilmajaam:

Vaata ilmainfot

Loodusturismi konverentsil võetakse fookusesse hooajalised väljakutsed

Foto: Eesti Maaülikool

11. märtsil toimub Eesti Maaülikoolis loodusturismile pühenduv konverents, mille  fookuses on turismivaldkonna hooajalised väljakutsed. 

Turismivaldkonna efektiivsuse üheks põhiliseks teguriks on hooajast ja ilmastikust sõltuvus. Targalt tegutsedes on hulgaliselt võimalusi, kuidas olukorda enda kasuks pöörata. Nendest väljakutsetest ja võimalustest räägitakse selleaastasel VIII Loodusturismi konverentsil, mille teemaks on „Madalhooaja turismitoodete disain“.

Konverentsil saab kuulata ettekandeid oma ala tippekspertidelt ja parimatelt praktikutelt maa- ja loodusturismi valdkonnas, mis keskenduvad teemadele nagu taastav turism, nõudlusest juhitud loodusturism, võti turismitoote arendamiseks, nauditav madalhooaeg ja brändi väljaarendamine. Juttu tuleb ka erinevatest nippidest, kuidas pimedal hooajal valgust leida ning seda erinevate näidete varal nagu diginomaadlus, tark õunaaed, kalastuselamus kui elulaad, turismisihtkoha juhtimine madalhooajal ja turismi koostööpaketid.

Kohapeal on võimalus tutvust teha projekti BASCIL pilootvõrgustike „Eesti Veinitee“ ja „Jõgevamaa katab laua“ teenustega ja mõnda toodet ka degusteerida. Käed külge saab panna Hiiu Gourmet õpitoas. Vaata ajakava ja registreeru SIIN

Selleaastase konverentsi idee tuli VisitEstonialt, mida arendati edasi Läänemere programmi madalhooajale suunatud projekti Light in the Dark partneritega ning paljud ettekanded, parimate praktikate esitlused ja ka osalejad on seotud antud projektiga. Esinejad on Rootsist, Soomest, sh. Ahvenamaalt, Lätist, Eestist ja Ühendkunigriikidest. Konverents toimub inglise keeles ja võimalik on osaleda ka videosilla vahendusel.

Konverentsi korraldavad Eesti Maaülikooli elurikkuse ja loodusturismi õppetool ja Eesti Maaturismi Ühing ning seda kaasrahastavad Interreg Läänemere piirkonna programmi projektid „Light in the Dark“ ja „BASCIL“,  Eesti Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA ja Põllumajanduskoda.

 

Lisainfo:

Lea Sudakova

elurikkuse ja loodusturismi õppetooli lektor

lea.sudakova@emu.ee